با اینکه در خصوص بروزرسانی های الگوریتم گوگل همیشه باید گوش به زنگ باشیم و استراتژی بهینه سازی وب سایت خود را با در نظر گرفتن الگوریتم های گوگل تعیین کنیم، اما انتخاب درست کلمات کلیدی و تولید محتوای با کیفیت همیشه اصلی ترین پارامتر ما در سئو و بهینه سازی وب سایت است چرا که تمامی الگوریتم های گوگل نیز بر اساس میزان رضایت مخاطب و کاربردی بودن محتوا و وب سایت ما کار می کنند.

در این مقاله میخواهیم در خصوص تحقیق روی کلمات کلیدی و انتخاب آنها با شما صحبت کنیم.
تحقیق کلمات کلیدی فرآیندی است برای یافتن و تجزیه و تحلیل اصطلاحات جستجو که افراد با استفاده از این کلمات برای یک هدف خاص ، وارد وب سایت های جست وجوگر می شوند.

کلمات کلیدی که انتخاب می کنید میتواند شما را به هدف تان که همان ظاهر شدن در نتایج صفحه اول جست وجوی گوگل است نزدیک کند، پس مهم است اما همه ی اقدامات لازم وکافی نیست.

شاید در ابتدا موضوع برای شما کمکی گیج کننده بنظر برسد اما در ادامه ی نوشته توضیحات کاملی در این خصوص بیان خواهیم کرد.

تحقیقات روی کلمه های کلیدی به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید مخاطبین به دنبال چه چیزهایی هستند و چگونه جست و جو می کنند، پس یک راه مهم برای شناسایی نیاز مخاطب و تولید محتوای با کیفیت و مناسب در راستای نیاز مخاطب است.

حالا که با اهمیت انتخاب کلمات کلیدی آشنا شدید ما لیستی از ابزارها و کارهایی که موجب می شود شما بهترین کلمات را انتخاب کنید را معرفی می کنیم:

  • در خصوص کسب و کار خود، موضوعات مهم و مرتبط را بصورت لیست بنویسید:تهیه ی این لیست می توانید با توجه به محصولاتتان، خدمتتان، آنچه را که تا کنون مخاطبین و مشتریان از شما درخواست کرده اند باشد.
  • موضوعات را در گوگل جست و جو کنیدمشاهده می کنید که جست و جوگر گوگل یک سری از کلمات را به شما پیشنهاد می دهد و همچنین در پایین صفحه جست و جو نیز عبارات مرتبط برای شما ظاهر می شوند. تمامی عبارات و کلمات را یادداشت کنید.
  • سنجش ارزش کلماتتمامی کلمات و عبارت را با ابزارهایی مثل گوگل وب مستر، و یا ابزارهایی که در زیر معرفی شده اند بسنجید: لیست زیر نمونه هایی از ابزارهای آنالیز کلمه کلیدی هستند:
  • اکنون جدولی تهیه کنیدبا استفاده از سنجش میزان ارزش کلمات خود، جدولی تهیه کنید که در این جدول کلمات کلیدی شما بصورت لیست وار هستندو با توجه به آنها محتوای مرتبط و با کیفیت تولید کنید.

بهترین کلمات کلیدی کدامند؟

بدانید که بهترینی وجود ندارد، آنچه بهترین است و به کلمات شما ، محتوا و وب سایتتان ارزش می بخشد نیاز کاربر است که معیار اصلی تمامی الگوریتم های گوگل است.
با رصد کردن وآنالیز رشد وب سایتتان میتوانید موفقیت خود را اندازه گیری کنید که گوگل وب مستر بهترین ابزار برای این کار است.

حتماً کلمات کلیدی را هر چند ماه یک بار ارزیابی کنید ( مثلا هر سه ماه یک بار ) ، اما برخی از مشاغل دوست دارند این کار را بیشتر هم انجام دهند.

کلمات کلیدی خود را در قسمت های زیر یک نوشته استفاده کنید:

  • عنوان صفحات
  •  آدرس صفحه
  • در  Alt تصاویر
  • داخل متن محتوای خود
  • در متا تگ به خصوص توضیحات متا (Meta Description)
  • در لینک سازی داخلی

در سال 2010 الگوریتم پاندا برای جلوگیری از محتوای تکراری، بی کیفیت و کوتاه، غیر جذاب با تکرار بیش از حد کلمات کلیدی معرفی شد که پس از آن بعضی وب سایت دچار افت شدید رتبه شدند.

الگوریتم پاندا به این دلیل معرفی شد که موتور جست و جو گر گوگل با چالش بزرگ افت کیفیت محتواهای وب سایت ها و تکراری بودن آنها دچار شده بودند ، از زمان فعالیت این الگوریتم مدیران وب سایت ها و همچنین سئوکاران توجه بیشتری به تولید محتوای با کیفیت و با ارزش کردند تا دچار افت رتبه گوگل نشوند و شامل جریمه گوگل نگردند.

پانداهای عصبانی سایت هایی که موارد زیر را داشتند جریمه کردند و این سایت ها دچار افت رتبه شدید در گوگل شدند:

_ پایین بودن ارزش و کیفیت محتوا
_ طراحی نامناسب که کاربر پسند نبودند
_ تبلیغات آزاردهنده و پاپ آپ های مزاحم
_ تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در صفحه
_ رعایت نکردن نکات ویرایشی و نگارشی و غیر جذاب بودن محتوا
_ استفاده از عبارات تکراری و بازی با جملات و یا کپی کردن محتوا

جمع بندی و نتیجه :

در این مقاله سعی کردیم در خصوص اهمیت انتخاب کلمه کلیدی در سئو و بهینه سازی و راهکارها و ابزارهای مناسب یافتن کلمه کلیدی مناسب صحبت کنیم.
بصورت مختصر در خصوص الگوریتم پاندا توضیحاتی دادیم که در مقاله الگوریتم پاندا بصورت مفصل این الگوریتم را معرفی کرده ایم .

به یاد داشته باشید بهینه سازی وب سایت اقدامی موقتی و برای مدتی کوتاه نیست بلکه همیشه باید اطلاعات شما بروز باشد، از جدیدترین الگوریتم های گوگل مطلع باشید، نیاز مخاطب را بشناسید ، رشد و پیشرفت وب سایت خود را رصد و آنالیز کنید. اگر فکر میکنید رشد چندانی نداشته اید در استراتژی خود تجدید نظر کنید و اگر هم موفقیت خوبی در زمینه ی بهینه سازی و سئو داشته اید، فعالیت ها و اقدامات خود را متوقف نکنید و تلاش خود را ادامه دهید تا همیشه صدر نشین باقی بمانید.

رشد یک کسب و کار و گسترش آن و رسیدن به موفقیت، یک تلاش دائمی و بی وقفه می خواهد.

1 ارسال نظر و یا سوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *