دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله به اهمیت دیجیتال مارکتینگ پرداخته ایم.


دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال با هدف ارتباط پایدار و تعاملی دو طرفه  با مشتریان انجام می شود و با توجه به رشد خرید و فروش اینترنتی و آنلاین حضور کسب و کارها در فضاهای اینترنتی و گسترش تبلیغات و بازاریابی آنها رو به افزایش و یک نیاز ضروری ست.

برای حفظ مشتریان قدیمی خود و افزایش مشتریان و رقابت با رقبای بیزینسی خود بازاریابی دیجیتال بهترین راهکار کار فروش و رشد کسب و کار در دنیای امروز میباشد.

استفاده از کانال و تکنیک های تبلیغاتی برای ارتباط و تعامل با مشتری که بیشتر وقت خود را در آن کانال ها میگذرانند را دیجیتال مارکتینگ می نامیم و این کانال ها از وب سایت گرفته تا ایمیل مارکتینگ را شامل می شود.

انواع بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ )

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بازاریابی محتوا

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

پرداخت با هر کلیک (PPC)

بازاریابی ایمیلی

و …

بهینه سازی وب سایت و سئو :

فرآیند بهینه سازی وب سایت با هدف ارتقا رتبه بندی و نمایش وب سایت در صفحات اول گوگا لنجام می شود که از طریق تولید محتوای مفید، در راستای نیاز مخاطبین و مرتبط با زمینه ی کاری با تمرکز روی کلمات کلیدی – لینک دهی داخلی و خارجی وب سایت

فشرده سازی تصاویر استفاده شده در طراحی وب سایت

فشرده سازی فایل های css, java

و … همگی جزو مواردی هستند که در بهینه سازی وب سایت و سئو موثرهستند و یکی از راهکارهای دیجیتال مارکتینگ محسوب میشوند.

بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ به چه معناست ؟

تولید و انتشار محتوا با هدف معرفی برند، افزایش تعامل در کانال های اینترنتی که این کانال ها می توانند وبلاگ وب سایت، شبکه های اجتماعی، تبلیغات کلیکی در وب سایت های پربازدید باشد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی هم جزو مهم ترین راه های رسیدن به نتیجه مطلوب در دیجیتال مارکتینگ است.

مخاطب شناسی و شناخت نیازمندی های مخاطبین و برقراری ارتباط بر اساس آن و تولید محتوای جذاب در راستای آنچه مخاطب می خواهد اصلی موضوع برای موفقیت در شبکه های اجتماعی است چونکه الگوریتم ها در شبکه های اجتماعی نیز بر اساس رفتار مخاطب و رفتار مخاطب بر اساس محبوبیت و جذابیت محتوای تولیدی شماست.

پرداخت به ازای کلیک : دیده شدن تبلغات بنری و یا متنی شما در سایت های پر بازدید بر اساس پراخت هزینه موجب بالا رفتن ترافیک و بازدید وب سایت شما می شود و موجب بیشتر دیده شما می شود.

1 ارسال نظر و یا سوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *