دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلی برای تمام تلاش های بازاریابی آنلاین شرکت شما است.


دیجیتال مارکتینگ یعنی چی ؟ دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلی برای تمام تلاش های بازاریابی آنلاین شرکت شما است.

چرا باید دیجیتال مارکتینگ را شروع کنید؟
دلایل بی‌پایانی وجود دارد که چرا بازاریابی دیجیتال راه‌ حلی عالی برای بسیاری از کسب‌وکارها است، اما اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، در اینجا دو موردی وجود دارد که بیشترین تأثیر را بر نحوه بازاریابی و فروش شما به مشتریان خواهند داشت.
بسیاری از کسب و کارها از کانال های دیجیتالی مانند جستجوی گوگل، رسانه های اجتماعی، ایمیل، تبلیغات آنلاین و وب سایت های خود برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده خود استفاده می کنند. بسیاری از شرکت‌ها بر روی کانال‌های آنلاین (یا دیجیتال) بیش از تاکتیک‌های بازاریابی آفلاین تمرکز می‌کنند، زیرا به آنها اجازه می‌دهد به مخاطبان هدف ایده‌آل خود در جایی که بیشتر وقت خود را سپری می‌کنند برسند.
از خود وب سایت شما گرفته تا دارایی های برندینگ آنلاین و کانال های رسانه های اجتماعی شما – تبلیغات دیجیتال، بازاریابی ایمیلی، بروشورهای آنلاین و موارد دیگر … طیف عظیمی از تاکتیک ها و دارایی ها در زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار می گیرند. با این حال، بهترین بازاریابان دیجیتال تصویر واضحی از نحوه پشتیبانی هر دارایی یا تاکتیک از اهداف کلی آنها دارند.

دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلی برای تمام تلاش های بازاریابی آنلاین شرکت شما است.
دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلی برای تمام تلاش های بازاریابی آنلاین شرکت شما است.

تا اینجا در مورد معنی خود دیجیتال مارکتینگ به زبانی ساده و خودمانی توضیح دادیم و امیدواریم به جواب سوال دیجیتال مارکتینگ یعنی چی رسیده باشید

مزایای دیجیتال مارکتینگ:

۱. به افراد مناسب، در مکان مناسب و در زمان مناسب برسید
اینترنت دروازه شما به سوی افرادی است که ممکن است روزی مشتری شما شوند. با حضور آنلاین، می‌توانید با بازاریابی شرکت خود به‌صورت آفلاین، بسیار بیشتر از افراد مناسب ارتباط برقرار کنید. و اگر این کار را به روش صحیح انجام دهید، می توانید در مقابل افرادی قرار بگیرید که احتمالاً در لحظه مناسب در سفر خریدار خود مشتری شما خواهند شد.
پست مستقیم و تماس سرد تاکتیک های قدیمی هستند. ما زمان زیادی را در اینترنت می گذرانیم و دائماً از تلفن های هوشمند خود استفاده می کنیم. این یک حقیقت تلخ است اما بیشتر مردم آگهی چاپی یا بروشوری را که می‌خواهید جلویشان بگذارید را أصلا مشاهده نمی کنند، زیرا شبکه های اجتماعی و تبلیغات دیجیتال بیشتر برای آنها جذاب است.
ناخودآگاه یاد گرفته‌ایم که هر چیزی را که بیش از حد شبیه یک تبلیغ است نادیده بگیریم و به همین دلیل تبلیغات در دنیای امروز هوشمندی بیشتری می خواهد.

2. برای اطلاع از استراتژی خود نتایج قابل اندازه گیری به شما ارائه می دهد.
یکی دیگر از مزایای بزرگ این است که بازاریابی دیجیتال به بازاریابان اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی مشاهده کنند. اگر تا به حال تبلیغی را در روزنامه قرار داده باشید، می‌دانید که اندازه‌گیری تأثیر تبلیغات بر کسب‌وکارتان غیرممکن است. از سوی دیگر، با دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای تحلیلی (مانند HubSpot) بازگشت سرمایه تقریباً هر جنبه‌ای از تلاش‌های بازاریابی خود را اندازه‌گیری کنید.
بازاریابی همیشه در مورد ایجاد ارتباط با مخاطبان هدف شما در مکان مناسب و در زمان مناسب بوده است. امروزه آنها آنلاین هستند و این بدان معناست که بازاریابی دیجیتال باید تمرکز اصلی کسب و کار شما باشد.

چگونه کانال ها و دارایی های بازاریابی دیجیتال خود را شناسایی کنیم؟
حتی اگر استراتژی بازاریابی دیجیتال کاملی نداشته باشید، احتمالاً برخی از کانال‌ها و دارایی‌های بازاریابی دیجیتالی را که برای شروع به آن نیاز خواهید داشت، را دارید.

کانال ها و دارایی های دیجیتال مارکتینگ
ما به این کانال‌ها/دارایی‌های بازاریابی دیجیتال «مالک» می‌گوییم زیرا وقتی کسب‌وکار شما آن‌ها را ایجاد کرد، متعلق به شما هستند. کسب و کار شما تنها مسئولیت زمان و مکان ظاهر شدن آنلاین و نحوه توزیع آنها را دارد. به عنوان مثال، شما می توانید دقیقاً آنچه را که در فید توییتر شرکت شما ظاهر می شود کنترل کنید و آن را به یک کانال «مالک» تبدیل کنید. شما می توانید در هر زمان تصمیم بگیرید که یک پست وبلاگ را در وب سایت خود منتشر کنید و می توانید هر زمان که بخواهید کتاب الکترونیکی جدید خود را در پایگاه داده ایمیل خود تبلیغ کنید. به این کانال‌های «مالکیت» شما نیز گفته می‌شود.

حتی اگر استراتژی بازاریابی دیجیتال کاملی نداشته باشید، احتمالاً برخی از کانال‌ها و دارایی‌های بازاریابی دیجیتالی را که برای شروع به آن نیاز خواهید داشت، را دارید.

کانال ها و دارایی های دیجیتال مارکتینگ شامل:

  • وبسایت شما
  • نمایه های رسانه های اجتماعی کسب و کار شما
  • بازاریابی ایمیلی
  • دارایی های برندینگ آنلاین (لوگوها، تصاویر و غیره)
  • وبلاگ شما
  • بروشورهای آنلاین
  • سایر محتوای نوشتاری (مانند کتاب های الکترونیکی و کاغذهای سفید دیجیتال)
  • کانال ها و دارایی های دیجیتال مارکتینگ به دست آمده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *