سئو کلاه سفید یعنی چه؟

سئو کلاه سفید ( White Hat Seo ) : به مجموعه تمامی کارها و پیاده سازی قوانین و روش هایی ست که گوگل تعیین کرده و با انجام این کارها می توانید نتایج مطلوب و ماندگاری در صفحات اول گوگل کسب کنید.
انجام بهینه سازی وب سایت به روش سئو کلاه سفید تنها عیبی که دارد این است که صبر و شکیبایی می طلبد اما نتایج آن رمز ماندگاری وب سایت ما در گوگل است.

گوگل و سایر موتورهای جست و جوگر از ما میخواهند محتوا را در راستای نیازمندی کاربر تولید کنیم ومخاطب با مطالعه ی محتوای ما به هدف خود برسد و آنچه را که جست و جو می کرده است را پیدا کند. پس اولین قدم شناخت نیاز مخاطب و تولید محتوای کاربردی و مفید است.

قوانین سئو کلاه سفید

1-تولید محتوای با کیفیت، منحصربفرد ( از کپی و تکراری بپرهیزیم)، کاربردی در راستای نیاز مخاطب و مرتبط با وب سایت .

2- رسپانسیو بودن وب سایت ( سایت واکنشگرا)

از سال 2015 به بعد گوگل رسما اعلام کرده است که وب سایت هایی که رسپانسیو ( واکنش گرا) نیستند از نتایج گوگل حذف خواهند شد.

پس یکی از آیتم های بسیار مهم دیگر رسپانسیو بودن وب سایت شماست.

3- هدف گذاری و تعیین کلمات کلید مناسب

کلمات کلیدی خود را بر اساس هدفی که دارید تعیین کنید، بنا به کلمات کلیدی محتوای با کیفیت تولید کنید و توجه کنید که تمامی این کارها باید بی ربط به وب سایت شما و زمینه ی کسب و کارتان نباشد. و استراتژی بچینید.

 

4- سرعت وب سایت

عواملی زیادی روی سرعت وب سایت شما تاثیر گذار است که انتخاب سرور مناسب و داخل کشور یکی از آنهاست. در مقالات بعدی در این خصوص بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

5- وب سایت خود را رصد کنید

با استفاده از ابزارهای خود گوگل مثل گوگل آنالتیکس و گوگل وب مستر ، رشد و پیشرفت وب سایت خود را رصد کنید، آنالیز کنید و اگر نیاز بود استراتژی خود را عوض کنید تا نتایج بهتر بگیرد.

مشورت با متخصصین سئو، میتواند در تعیین استراتژی بهینه سازی به شما کمک کند.

 

6- لینک دهی داخلی وب سایت

صفحات مرتبط وب سایت خود را به هم لینک دهید اما مراقب باشید که افراط نکنید.

 

7- لینک دهی خارجی ( لینک سازی)

از وب سایت های معتبر و مرتبط با موضوع کاری و محتوای شما بخواهید به شما لینک دهی کنند اما به هیچ وجه لینک نخرید چرا که ربات های باهوش گوگل سریع متوجه می شوند.

1 ارسال نظر و یا سوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *