مفهوم سئو کلاه سیاه چیست ؟

به مجموعه کارها و تکنیک های سئو که برای دور زدن قوانین گوگل و الگوریتم های گوگل انجام می شود تا وب سایت سریع تر در نتایج گوگل ظاهر شود، سئوی کلاه سیاه می گویند.

سئو کلاه سیاه ممکن است نتایج مطلوبی در زمان کوتاه بدهد اما به محض اینکه ربات های گوگل تسخصی دهند روش های انجام شده برای بهینه سازی وب سایت اصولی و صحیح نبوده سریع وب سایت را جریمه می کنند و دیگر در نتایج صفحه اول گوگل ظاهر نخواهد شد.

ریشه ی اصطلاح سئو کلاه سیاه از کجا آمده است ؟

اصطلاح “کلاه سیاه” در فیلم های غربی ایجاد شده است تا “افراد بد” را از “آدمهای خوب” که کلاه سفید به سر می گذارند متمایز کند و جدیدا به افراد هکر و یا کسانی که ویروس مخرب برای رایانه ها ایجاد میکنند نیز می گویند.

چرا برخی سئو کلاه سیاه انجام می دهند؟

ظاهر شدن در نتایج اولیه گوگل برای صاحبین کسب و کار از اهمیت زیادی برخوردار است و از آنجایی که سئو و بهینه سازی سایت به روش اصولی و صحیح کاری زمان بر است میخواهند سریع تر به نتیجه مطلوب برسند و یا برخی از کارفرما ها آشنایی و آگاهی کافی نسبت به سئو کلاه سیاه ندارند .

چرا سئو کلاه سیاه مخرب است؟

الگوریتم موتورهای جستجو با گذشت زمان پیچیده تر شده اند ، به همین دلیل شما باید از سئو کلاه سیاه به هر قیمتی جلوگیری کنید. ممکن است درنتایج صفحه اول موتورهای جست و جو ظاهر شوید اما خیلی سریع مشمول جریمه ی گوگل می شوید و دیگر وب سایت شما در  نتایح گوگل ظاهر نخواهد شد.

سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه مغایر با دستورالعمل های تنظیم شده توسط موتورهای جستجو است و آنها را برای کسب رتبه های بالاتر دستکاری می کند. این می تواند منجر به پاک شدن کامل از نتایج جستجو یا به دست آوردن موقعیت کمتری شود. سئو کلاه سفید با ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب ، روشی اخلاقی برای انجام سئو است .

حالا میخواهیم بدانیم سئو کلاه سیاه دقیقا از چه طریقی و به چه روشی انجام می شود.

تکنیک های سئو کلاه سیاه :

1- استفاده بیش از حد کلمات کلیدی

به هیچ وجه متن خود را از کلمات کلیدی پر نکنید چرا که محتوای شما بی ارزش می شود.

کلمات کلیدی باید با چگالی متناسب و همچنین مرتبط با متن شما استفاده شود.

به جای پر کردن محتوای خود با کلمات کلیدی بی ربط، روی تولید محتوای مفید تمرکز کنید و روی موضوعات بیش از کلمات کلیدی تمرکز کنید.

2- Cloaking یا همان پوشاندن محتوا

یعنی استفاده از روشی که محتوایی که مخاطب میبیند و محتوایی که موتور جست و جو میبیند یکسان نباشد.

تناسب نمایش محتوا یک امر طبیعی است، برای اینکه منظور خود را واضح تر بیان کنیم به عنوان مثال تغییر سایز نوشته ها در موبایل قابل قبول است.

اما ساختار کلی محتوا را تغییر ندهید.

3- خرید بک لینک های زیاد و یا فیک

بسیاری از افراد برای اینکه سریع تر به نتیجه برسند اقدام به خرید لینک می کنند که بسیار خطرناک است و گوگل و یا موتورهای جست و جوی دیگر سریع متوجه این موضوع می شوند اما متاسفانه هنوز بسیاری از وب سایت های بزرگ و یا شرکت ها از این روش ها استفاده می کنند.

4- تولید محتوای تکراری و یا بی کیفیت

نوشتن محتوای منحصربفرد و با کیفیت بخش مهمی از سئو کلاه سفید است. نه تنها برای جلوگیری از جریمه موتورهای جستجو لازم است ، بلکه وب سایت شما را نیز متمایز می کند. ایجاد محتوای با کیفیت بالا و نزیک به هدف مخاطبین موجب می شود که بازدید کنندگان  به مشتری تبدیل شوند.

محتوای خوب، با کیفیت و کاربردی تولید کنید و به هیچ وجه متون را کپی نکنید .

بهتر است خود را جای مخاطب قرار دهید و آنچه را که مخاطب می خواهد را بشناسید تا بتوانید با تولید محتوای با کیفیت و خوب مخاطب آنچه را که میخواهید از محتوای شما بدست آورد.

کلمات کلیدی را در متن پنهان نکنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله ی الگوریتم پاندا را مطالعه کنید.

5- از مقالات سو استفاده نکنید

با جابجایی جملات و عبارات سعی نکنید یک مقاله جدید تولید کنید، الگوریتم های گوگل بسیار باهوش تر از این حرفا هستند که نتوانند محتوای اصل را از محتوای تغییر یافته تشخصی دهند.

علاوه بر این چیزی که باعث می شود وب سایت شما از سایر وب سایت ها متفاوت باشد، محتوای منحصربفرد و با کیفیت شماست.

6- نظرات و دیدگاه های  اسپم

در وبلاگ ها دیدگاه متفرقه با مضمون تبلیغ وب سایت خود قرار ندهید چرا که این دیدگاه ها به عنوان هرزنامه شناخته می شوند.

نظرات و دیدگاه های اسپم یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که بسیار مخرب است .پس حتما از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی در وب سایت هایی که به کسب و کار شما ربطی ندارند خودداری کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *