دراین مقاله در مورد طراحی سایت رسپانسیو توضیحی مختصر داده ایم.با هوشمند شدن گوشی های تلفن همراه هر روز تعداد افرادی که از گوشی های همراه بجای لپ تاپ و کامپیوتر های رومیزی برای رفع نیازهای رومزه و جست و جو استفاده می کنند روبه افزایش است.
تقریبا 7 میلیارد کاربر تلفن همراه در کل دنیا وجود دارد در حالیکه جمعیت کل دنیا 7.7 میلیارد نفر است.( منبع hobsopt.com
و این موضوع که هر روز نیاز ما به اینترنت برای خرید، جست و جو و رفع تمامی نیازهای روزمره روبه افزایش است یک موضوع بدیهی است، پس ما به عنوان یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات طراحی وب سایت باید بتوانیم نیاز کاربران و مشتریان خود رامطابق با تکنولوژی روز دنیا و آنچه که مشتری میخواهد ببیند پاسخگو باشیم.

طراحی وب سایت رسپانسیو چیست؟

طراحی وب سایت رسپانسیو به وب سایتی گفته می شود که تمامی ویژگی های آن سازگار با گوشی های همراه و سایر دستگاه های هوشمند باشد و محتوا و تمامی ویژگی ها آن متناسب با دستگاه هوشمند شما نمایش داده می شود در واقع میتوان گفت رسپانسیو که به معنی پاسخگو است ، پاسخگوی نیاز کاربر در هر وسیله ی هوشمند است.

چرا طراحی وبسایت رسپانسیو مهم است ؟

طراحی وب سایت رسپانسیو به کاربران این امکان را می دهد در هر جای دنیا و با هر وسیله ی هوشمندی که به اینترنت وصل هستند بتوانند با کیفیت مطلوب هر آنچه را که میخواهند در گوشی همراه خود ببینند و براحتی با وب سایت مورد نظر خود کار کنند و تجربه ی جذابی داشته باشند.
علاوه بر این به صاحبان بیزینس و کسب و کارها هم کمک میکند تا بتوانند مشتریان بالفعل خود را به مشتریان بالقوه تبدیل کنند چرا یک رسپانسیو بودن وب سایت یک امتیاز مهم برای گوگل جهت نمایش در صفحات اول جست و جوی گوگل می باشد و در نتیجه محصول و یا خدمات یک کسب و کار بیشتر دیده خواهد شد.

تحقیقات نشان می دهد که یک کسب و کار ممکن است 90 درصد مشتریان فعلی خود را بدلیل تجربه ی بد کاربری از دست بدهد . طراحی وب سایت رسپانسیو یکی از مواردی است که به تجربه ی کاربری خود کمک می کند.

دیگر مزایای مهم طراحی وبسایت رسپانسیو:

  • طراحی وب سایت رسپانسیو به مشتریان کمک می کند که وب سایت شما را کشف کنند. بسیاری از افراد از طریق گوشی های همراه خود به گوگل دسترسی پیدا میکنند و یک وب سایت رسپانسیو شانس بیشتری برای نمایش نتایج گوگل دارد چراکه گوگل 63 درصد از وب سایت هایی که رسپانسیو نیستند را نمایش نمی دهد و رسپانسیو بودن یک امتیاز ویژه و مثبت در رتبه بندی گوگل و امتیازبندی وب سایت شما در نمایش نتایج گوگل است.
  • طراحی وب سایت رسپانسیو، خریداران را به مدت طولاتی تری در وب سایت شما نگه می دارد . نرخ خروج از وب سایت به صورت معمول هنگام استفاده از گوشی های همراه 40 درصد و هنگام استفاده از تبلت 27 درصد است . از آنجایی که کاربران انتظار مشاهده ی یک وب سایت با کیفیت را دارند واکنش گرایی وب سایت نرخ خروج کاربران تا بصورت چشم گیری کاهش خواهد داد.
  • طراحی وب سایت رسپانسیو باعث میشود کاربر هنگام مشاهده ی وب سایت شما حس مثبت و اعتماد را تجربه کند . 57 درصد از کاربران گفته اند که علاقه ای به پیشنهاد کردن وب سایتی که با آن تجربه ی کاربری خوبی نداشتند را ندارند

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *