انتخاب کلمات کلیدی و چگالی استفاده از آنها بخش مهمی از استراتژی بهینه سازی وب سایت شماست.

در کنار تولید محتوای مرتبط، با کیفیت ومنحصربفرد انتخاب کلمات کلیدی مربوط به محتوا و چگالی مناسب در بهینه سازی وب سایت شما مهم است.

اگرهنوز مقاله ی چرا هر سایتی باید سئو شود را نخوانده اید، پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید. برای خواندن مقاله چرا هر سایتی باید سئو شود کلیک کنید.

 چگالی کلمات کلیدی ( تراکم کلمات کلیدی یا Keyword Density ) چیست ؟

چگالی کلمات کلیدی یا همان تراکم کلمات کلیدی تعداد دفعاتی است که کلمات شما در یک نوشته ی نسبت به دیگر کلمات تکرار می شوند.

چرا چگالی کلمات کلیدی مهم است ؟

هنگامی که کاربران به دنبال محصولات یا خدمات می گردند معمولاً از کلمه کلیدی استفاده می کنند که هدف کلی آنها را نشان می دهد و انتظار دارند موتورهای جستجو نتایج مرتبط را ارائه دهند و به کمک کلمات کلیدی است که محتوای شما در نتایج گوگل ظاهر خواهند شد.

در گذشته هر چه تعداد کلمه های کلیدی بیشتر در یک صفحه استفاده می شد شانس ظاهر شدن آن محتوا در نتایج صفحه اول گوگل بالاتر می رفت اما اکنون چنین نیست و استفاده ی بیش از حد کلمات کلیدی و رعایت نکردن چگالی مناسب کلمات کلیدی موجب می شود که گوگل وب سایت شما را جریمه کند و پر کردن صفحه با کلمات کلیدی ممکن است نتایج عکس دهد.

در تولید محتوای با کیفیت بیشتر به رضایت مخاطب توجه کنید تا الگوریتم های گوگل ، همین موضوع باعث می شود تا بصورت متعادل از کلمه کلیدی استفاده کنید.

رضایت و رسیدن کاربر به نتیجه ی مطلوب بسیار مهم است.

فرمول محاسبه کلمه کلیدی:

Nkr * Nwp / Tkn ) * 100)

Nkr: تعداد دفعات تکرار یک کلمه کلیدی

Nwp: تعداد کلمات در عبارت

Tkn: تعداد کل کلمات در صفحه مورد نظر

اگر متن شما دارای 1000 کلمه است ، حداقل 5 بار و حداکثر 30 بار باید کلمه مورد نظر شما استفاده شود . یعنی بین 0.5٪ الی 3 درصد .کمتر از 0.5٪ درصد کلمه ی مورد نظر شما جدی گرفته نمی شود و بیش از 3 درصد نیز محتوای شما اسپم شناخته می شود.

برای اینکه کلمه ی شما بیش از حد تکرار نشود می توانید از کلمات مشابه و هم معنی استفاده کنید.

ابزارهای برای سنجش تعداد و چگالی کلمات کلیدی:

سایت seoreviewtools یک سایت رایگان برای سنجش چگالی کلمه های کلیدی شماست.

seobook ، این سایت نیز یک سایت رایگان است که این ابزار به شما امکان می دهد کلمه کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید ، داده های پنج صفحه با رتبه بندی بالا را با استفاده از همان کلمه کلیدی ببینید ، سپس آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چطور کلمه کلیدی شما بالا می رود.

اگر وب سایت وردپرسی دارید افزونه ی یوست کمکی بزرگی در این زمینه به شما خواهد کرد.

از کلمه کلیدی خود در کجاها استفاده کنیم؟
پاسخ : URL سایت ، عنوان صفحه ، توضیحات متا ، محتوای اصلی، سرتیترهای اصلی محتوا، تگ Alt تصاویر

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *